Rentgen cyfrowy
Strona główna  ››  Oferta  ››  Rentgen cyfrowy

KAŻDA Z  METOD OBRAZOWANIA TAKICH JAK RTG CZY USG ,MA SWOJE WADY I ZALETY, JEDNAK BADANIA TE IDEALNIE SIĘ UZUPEŁNIAJĄ I RAZEM STANOWIĄ NIEZASTĄPIONE NARZĘDZIE DIAGNOSTYCZNE  SZEROKO ROZPOWSZECHNIONE W PRAKTYCE WETERYNARYJNEJ.

RENTGENODIAGNOSTYKA - system radiografii cyfrowej opartej o skaner CR VITA 25

Badanie RTG stanowi bardzo przydatną, szeroko rozpowszechnioną metodę obrazowania w praktyce weterynaryjnej. Technika ta znajduje szczególne zastosowanie w obrazowaniu schorzeń układu kostnego oraz w szybkiej diagnostyce pourazowej.

Stanowi również doskonałe uzupełnienie badania ultrasonograficznego w diagnozowaniu wielu chorób takich jak niedrożność przewodu pokarmowego, ustalenie ilości płodów w ciąży, obrazowanie niektórych cieniujących kamieni w pęcherzu moczowym  czy też diagnozowanie  chorób serca i płuc. Aby lepiej zobrazować niektóre struktury możliwe jest wykonanie RTG z kontrastem w naszej Klinice.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • W nagłych przypadkach, czy też w sytuacji zagrożenia życia zwierzęcia istnieje możliwość wykonania zdjęcia RTG całodobowo przez 7 dni w tygodniu!
  • W przypadku zdjęć planowanych, w znieczuleniu ( takich jak badanie na dysplazję) czy też zdjęć RTG usługowych prosimy o wcześniejszy kontakt z kliniką: telefoniczny lub osobisty w celu ustalenia szczegółów. Takie zdjęcia są wykonywane  przede wszystkim od poniedziałku do piątku w godzinach pracy radiologa ( godziny popołudniowe ).

  • Zdjęcia przechowywane są przez okres do 2 lat w naszym archiwum. Na życzenie klienta, od ręki istnieje możliwość wydania zdjęcia na płycie CD z możliwością odtworzenia na każdym komputerze.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA: 

  • U zwierząt spokojnych większość zdjęć można wykonać bez konieczności wcześniejszego uspokojenia farmakologicznego.
  • Premedykacja może być jednak konieczna lub absolutnie niezbędna:

-  u niektórych zwierząt nadpobudliwych czy agresywnych
-  w przypadku  diagnozowania niektórych schorzeń takich jak określenie stopnia dysplazji stawów biodrowych czy łokciowych , czy też niektóre zdjęcia kręgosłupa czy czaszki.

W tym celu zwierzę należy przegłodzić min 8-12 h przed takim zabiegiem.

 

  • W przypadku zdjęć RTG usługowych czyli wykonywanych na zlecenie innej lecznicy konieczna jest informacja od lekarza prowadzącego co i w jakiej projekcji ma zostać wykonane.

 

18
19
20
21
22
23