Chirurgia

Chirurgia jest niezwykle ważną i dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny weterynaryjnej. Zabiegi operacyjne stały się w dzisiejszych czasach rutyną w działaniu zakładów leczniczych dla zwierząt. Dają nam ogromne możliwości zarówno w zakresie profilaktyki jaki i leczenia chorób zwierząt i często są najkorzystniejszym lub nawet jedynym rozwiązaniem spośród innych możliwych metod.

Nasza klinika oferuje bogaty zakres profesjonalnych usług z dziedziny chirurgii miękkiej i ortopedii.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w bezpiecznym znieczuleniu dobranym do indywidualnych potrzeb pacjenta, które jednocześnie zapewnia zwierzęciu komfort i chroni przed bólem śródoperacyjnym. Używamy głównie znieczulenia wziewnego, które obecnie jest uważane za jedną z najbezpieczniejszych metod. W trakcie zabiegów czynności życiowe pacjentów są stale monitorowane przy użyciu nowoczesnej aparatury, co zmniejsza ryzyko operacji.

Wykonujemy zabiegi z zakresu:

 • chirurgii ogólnej – m.in. kastracje, sterylizacje, usunięcie zmian skórnych,
 • ortopedii – leczenie złamań kości, chorób stawów, uszkodzeń aparatów więzadłowych,
 • traumatologii – zabiegi ratujące życie na klatce piersiowej, jamie brzusznej,
 • chirurgii oka i jego przydatków – leczenie urazów, wad rozwojowych,
 • chirurgii onkologicznej – usuwanie operacyjnych zmian nowotworowych,
 • chirurgicznego rozwiązywania ciężkich porodów – cesarskie cięcie,
 • terapii IRAP – terapia schorzeń ortopedycznych polegająca na podawaniu pacjentowi autologicznych białek surowicy wytworzonych z jego własnej krwi. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu chorób stawów przebiegających ze stanem zapalnym i zmianami zwyrodnieniowymi jak m.in. dysplazja biodrowa, dysplazja łokciowa, zapalenie stawów, stany po operacyjnym leczeniu zerwania więzadła krzyżowego przedniego w stawie kolanowym. Terapia IRAP ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, hamujące proces niszczenia chrząstki stawowej oraz regenracyjne.

Sala chirurgiczna zaopatrzona jest w inkubator, który umożliwia:

 • podwyższenie temperatury ciała u zwierząt wychłodzonych,
 • umieszczane są w nim ponadto zwierzęta wybudzające się po zabiegach,
 • co najważniejsze jest to pierwsze miejsce do którego trafiają nowonarodzone lub uzyskane z pomocą cesarskiego cięcia szczenięta i kocięta. Oseski przez pewien okres czasu po narodzeniu są zmiennocieplne oznacza to, że temperatura ich ciała jest taka sama jak temperatura otoczenia. Dlatego tak ważnym jest zapewnienie im odpowiednich warunków w pierwszych minutach życia.
 • Niekiedy inkubator wykorzystywany jest jako klatka tlenowa.Wówczas doprowadzany jest do niego tlen, a w środku umieszczane są zwierzęta wykazujące objawy silnej duszności.

+48 42 211-11-03

Akceptujemy płatności kartami kredytowymi

Współpracujemy z firmą MediRaty

Czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Ważne informacje!

Historie choroby wydajemy po wcześniejszym, 48-godzinnym zgłoszeniu, w recepcji od poniedziałku do piątku w godzinach 1000-1800. Odbiór tylko osobisty!

 

UWAGA!!! ODWIEDZINY ZWIERZĄT W SZPITALU W GODZINACH: 1000-1400 ORAZ 1600-2100.

 

W dni powszednie, weekendy oraz święta w godzinach 2100-700 obowiązuje taryfa nocna.

W soboty w godz. 1500-2100, niedziele oraz święta w godz. 700-2100 obowiązuje taryfa weekendowa.