Rentgen cyfrowy

Każda z metod obrazowania takich jak RTG czy USG ,ma swoje wady i zalety, jednak badania te idealnie się uzupełniają i razem stanowią niezastąpione narzędzie diagnostyczne szeroko rozpowszechnione w praktyce weterynaryjnej.

Rentgenodiagnostyka - system bezpośredniej radiografii cyfrowej.

Badanie RTG stanowi bardzo przydatną, szeroko rozpowszechnioną metodę obrazowania w praktyce weterynaryjnej. Technika ta znajduje szczególne zastosowanie w obrazowaniu schorzeń układu kostnego oraz w szybkiej diagnostyce pourazowej.

Stanowi również doskonałe uzupełnienie badania ultrasonograficznego w diagnozowaniu wielu chorób takich jak niedrożność przewodu pokarmowego, ustalenie ilości płodów w ciąży, obrazowanie niektórych cieniujących kamieni w pęcherzu moczowym czy też diagnozowanie chorób serca i płuc. Aby lepiej zobrazować niektóre struktury możliwe jest wykonanie RTG z kontrastem w naszej Klinice.

Informacje praktyczne:

  • W nagłych przypadkach, czy też w sytuacji zagrożenia życia zwierzęcia istnieje możliwość wykonania zdjęcia RTG całodobowo przez 7 dni w tygodniu!
  • W przypadku zdjęć planowanych, w znieczuleniu ( takich jak badanie na dysplazję) czy też zdjęć RTG usługowych prosimy o wcześniejszy kontakt z kliniką: telefoniczny lub osobisty w celu ustalenia szczegółów. Takie zdjęcia są wykonywane przede wszystkim od poniedziałku do piątku w godzinach pracy radiologa ( godziny popołudniowe ).
  • Zdjęcia przechowywane są przez okres do 2 lat w naszym archiwum. Na życzenie klienta, od ręki istnieje możliwość wydania zdjęcia na płycie CD z możliwością odtworzenia na każdym komputerze.

Przygotowanie do badania:

  • U zwierząt spokojnych większość zdjęć można wykonać bez konieczności wcześniejszego uspokojenia farmakologicznego.
  • Premedykacja może być jednak konieczna lub absolutnie niezbędna:
    • u niektórych zwierząt nadpobudliwych czy agresywnych,
    • w przypadku diagnozowania niektórych schorzeń takich jak określenie stopnia dysplazji stawów biodrowych czy łokciowych , czy też niektóre zdjęcia kręgosłupa czy czaszki.

W tym celu zwierzę należy przegłodzić min 8-12 h przed takim zabiegiem.

  • W przypadku zdjęć RTG usługowych czyli wykonywanych na zlecenie innej lecznicy konieczna jest informacja od lekarza prowadzącego co i w jakiej projekcji ma zostać wykonane.

+48 42 211-11-03

Akceptujemy płatności kartami kredytowymi

Współpracujemy z firmą MediRaty

Czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Ważne informacje!

Historie choroby wydajemy po wcześniejszym, 48-godzinnym zgłoszeniu, w recepcji od poniedziałku do piątku w godzinach 1000-1800. Odbiór tylko osobisty!

 

UWAGA!!! ODWIEDZINY ZWIERZĄT W SZPITALU W GODZINACH: 1000-1400 ORAZ 1600-2100.

 

W dni powszednie, weekendy oraz święta w godzinach 2100-700 obowiązuje taryfa nocna.

W soboty w godz. 1500-2100, niedziele oraz święta w godz. 700-2100 obowiązuje taryfa weekendowa.